Skuteczne leczenie nadwagi i otyłości

Nadwaga i otyłość


Otyłość to nagromadzenie się w ciele tłuszczu w ilościach, które przekraczają przyjęte normy. To najczęściej spotykany stan patologiczny upośledzający stan zdrowia. Otyłość to nie problem kosmetyczny. Badania jednoznacznie dowodzą, że otyłość sprzyja występowaniu choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętczniczego, cukrzycy typu II, kamicy pęcherzyka żółciowego, zmianom zwyrodnieniowym układu kostno- stawowego i wielu innym. Utrzymanie prawidłowej masy ciała jest podstawową zasadą profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Bardzo często spotykam się z przekonaniem, że wzrost masy ciała wraz
z wiekiem jest zjawiskiem jak najbardziej prawidłowym. Jest to wyjątkowo błędne przekonanie. W miarę starzenia się organizmu masa mięśni dorosłego człowieka zmniejsza się, co może uzasadniać łagodny spadek masy ciała. Wzrost masy ciała wraz z wiekiem jednoznacznie wskazuje na powiększenie się tkanki tłuszczowej.

Oblicz swoje BMI

Your BMI is

 

Najpowszechniej stosowanym w codziennej pracy lekarskiej i badaniach populacyjnych do rozpoznania i oceny stopnia otyłości wskaźnikiem, jest wskaźnik masy ciała BMI (body mass index), zwany także wskaźnikiem Queteleta. Obliczamy go dzieląc masę ciała (kg) przez wzrost do kwadratu (m2). Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) u osób dorosłych otyłość rozpoznajemy przy wartości BMI 30,0 kg/m²

 

  • mniej niż 16 – wygłodzenie
  • 16 – 16.99 – wychudzenie
  • 17 – 18.49 – niedowaga
  • 18.5 – 24.99 – wartość prawidłowa
  • 25 – 29.99 – nadwaga
  • 30 – 34.99 – I stopień otyłości
  • 35 – 39.99 – II stopień otyłości
  • powyżej 40 – otyłość skrajna
Zapoczątkuj zmiany już dziś

W pełni indywidualny plan żywieniowy

Każdy opracowany przeze mnie jadłospis jest dobrany do indywidualnych potrzeb. Wypełnij moją autorską ankietę, oraz dziennik żywieniowy i przynieś na pierwszą wizytę.

Posiłki na każdą kieszeń


Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie, egzotyczne produkty. Pokażę Ci, że możesz stworzyć zdrowy posiłek z produktów, które masz na wyciągnięcie ręki.

Zalecenia i wskazówki


Do swojego jadłospisu otrzymasz wszystkie niezbędne wskazówi i zalecenia. Wyjaśnię Ci czego unikać i na co zwrócić szczególną uwagę.

Pisz gdy masz wątpliwości

Nie bój się pytać jeśi nie jesteś czegoś pewien.  Kontaktuj się ze mną poprzez Facebooka, Whatsupa, Skype’a mailowo lub telefonicznie.    

Jestem po to, by pomóc zwalczyć tą niebezpieczną chorobę. Jeśli borykasz się z problemem otyłości, nie zwlekaj i umów się na wizytę.  Pomogę Ci przejść przez cały proces odchudzania. Edukacja i troska o pacjentów to moja dewiza.

© 2020 Fitklinika.pl Michał Strużyk.
All Rights Reserved.